23 Липня, 2024 5:22 am

Почалося! “У Криму паніка та вантаж-200, військові відмовляються йти на війну” – Джемілєв

В окупованому Криму розпочалася паніка. Росіяни, що переселилися сюди, стали терміново продавати будинки. На півострів доставили великий вантаж 200 – близько тисячі трупів російських солдатів, які загинули на війні з Україною. Це деморалізує військовослужбовців РФ, вони відмовляються брати участь у війні.

Президент Росії Володимир Путін, найімовірніше, піде до кінця у своїй агресії, але Крим неминуче повернеться під контроль України після зміни влади в РФ, навіть якщо її новий глава виявиться негідником.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

– Зараз дедалі частіше говорять про контрнаступ ЗСУ та про те, що він має включати також визволення Криму. Як ви розглядаєте таку перспективу?

– Я думаю, поки зарано. Поки що треба звільняти Херсон.

– Військові експерти кажуть, що Україна не може залишити окуповані території, якщо хоче закінчити цю війну. Відтак необхідно звільнити і Крим.

– Звісно, я погоджуюся з цим. Для окупанта не повинно залишитись жодного квадратного сантиметра нашої землі. Але треба діяти послідовно. Спочатку вони мають відійти до кордонів станом на 24 лютого 2022 року.

А остаточні угоди, встановлення нормальних відносин із РФ можливо лише після прийняття резолюцій міжнародних організацій, зокрема Генеральної асамблеї ООН про те, що територіальна цілісність України має бути повністю відновлена. Зрозуміло, разом із Кримом.

– Чи є у вас інформація про ситуацію в Криму?

– Я знаю, що зараз у Криму щось на кшталт паніки. Нові мігранти, котрі приїхали після окупації, почали терміново продавати свої будинки. І правильно роблять.

За останньою інформацією, до Криму привезли близько тисячі трупів російських військовослужбовців, які загинули на війні. Кажуть, що близько 5 тисяч військовослужбовців у Криму, яких збиралися відправляти на фронт, відмовляються їхати, посилаючись, що в їхніх контрактах це не було передбачено.

Ще одна дивна річ – у парниках кримських татар знаходять трупи російських солдатів. Можливо, це провокація, щоби розпочати погроми будинків кримських татар. Поки що не зрозуміло.

– Ви відкидаєте суто військовий спосіб визволення Криму?

– Я думаю, не зараз. Реально це зараз навряд чи вдасться, бо від Кримського півострова до Херсона значну територію окуповано. Хоча, звісно, якісь дії мають бути.

– Путін фактично програв. Чи може він втратити владу? Якщо так, чи можна розраховувати, що новий президент Росії відмовиться від окупації Криму?

– Є кілька сценаріїв того, що може статися у Москві. Путін добровільно не піде – для нього це самогубство. Наступного ж дня його заарештують.

Тому є припущення, що він йтиме до кінця, якщо його не придушить оточення. Але організація мас в Росії, щоб вони вийшли на протест, – це малоймовірно, тому що каральна система у них дуже добре налагоджена.

Але будь-який глава держави, який прийде на зміну, навіть якщо виявиться таким самим негідником, як і Путін, все одно буде змушений скасовувати це божевілля. Інакше санкції “судного дня”, як я розумію, скасовуватися не будуть. А це означає крах держави.

– Які завдання в умовах війни ставить перед собою Меджліс?

– Ми радимо кримським татарам, яких призивають, краще йти до в’язниці, а не на фронт. Якщо вони все ж таки опиняться на війні – шукати першу ж можливість здатися в полон українській армії. Але останнім часом окупанти перестали брати до армії кримських татар.

Меджліс мобілізує всю нашу діаспору по всьому світу, організовує разом з українською діаспорою різноманітні акції, займається евакуацією жінок та дітей.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *